Marek Olejarz – Prezes Fundacji

Ukończone studia magisterskie z marketingu i zarządzania. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pasieki i pozyskiwaniu miodu. Jest członkiem Terenowego Koła Pszczelarzy w Kłodzku. Nieustannie poszerza swoją wiedzę w tym zakresie poprzez uczestnictwo w wykładach oraz czytanie publikacji i oglądanie filmów dokumentalnych. 

Przez większość życia pracował jak telemonter i elektryk.  Zmiana w jego życiu rozpoczęła się, dzięki udziałowi w projekcie “DOBRA PRACA – w dolnośląskich podmiotach ekonomii społecznej” oraz realizację 3-miesięcznego stażu w Domu Pomocy Społecznej w Jugowie jako opiekun osób niepełnosprawnych i starszych. W ramach projektu zrealizował również kurs wychowawcy kolonijnego oraz kierownika wypoczynku. Dzięki temu doświadczeniu postanowił zmienić swoje życie. Rozpoczął prowadzenie pasieki oraz postanowił podjąć działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej oraz promowania regionu.

W Fundacji pełni bezpośredni nadzór nad pasieką oraz procesem pozyskiwania miodu. Jest również odpowiedzialny za wyrób produktów lokalnych takich jak chleby, czy sery. Jest głównym trenerem prowadzącym działania edukacyjne. Są to autorskie warsztaty oparte na jego wiedzy oraz doświadczeniu w zakresie pszczelarstwa, takim jak wytapianie świec z wosku pszczelego.

Posiada bardzo szeroką wiedzę dotyczącą gór oraz okolicznych terenów. Obejmuje ona historię regionu, walory turystyczne, pobliskie atrakcje oraz przede wszystkim legendy, ciekawostki i opowieści przekazywane od pokoleń. Od młodości jego pasje są związane z górami. Uprawiał takie sporty jak wspinaczka skałkowa. Obecnie jest miłośnikiem biegów długodystansowych, kolarstwa górskiego oraz turystyki górskiej.

Pszczoły są dla niego jak rodzina. Wraz z zwiększeniem poziomu wiedzy dotyczącej pszczelarstwa, zmieniała się jego podejście oraz świadomość. Obecnie ceni bioróżnorodność oraz jak najmniejszą ingerencję człowieka w naturę. 

Góry od zawsze były bliskie jego sercu i pozostaną w nim na zawsze.

 

Violetta Olejarz – Wiceprezeska

W procesie powstawania Sowiej Kropli Życia odegrała rolę drugoplanową. Jednak bez niej nie byłoby Fundacji. To dzięki jej wsparciu, motywowaniu każdego dnia oraz wytrwałości mogliśmy zrealizować nasze marzenie.

W Fundacji jest odpowiedzialna za aranżację wnętrz. Dba o przytulną i ciepłą atmosferę w domku.

W Górach Sowich odnalazła swoje miejsce na ziemi. Niestrudzona miłośniczka narciarstwa. Każdą zimę spędza szusując na pobliskich stokach. Wrażliwa na piękno artystka malarka. Zaangażowana w działania noworudzkiej Galerii Mozaika. W wolnych chwilach nałogowo wypieka ciasta oraz gotuje specjały kuchni wegetariańskiej. 

 

Agnieszka Olejarz – Specjalistka ds. marketingu oraz koordynatorka warsztatów edukacyjnych

Psycholog. Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu, na którym uzyskała tytuł magistra psychologii o specjalności klinicznej. 

W naszej Fundacji tworzy strategię marketingową oraz dba o odbiór produktów i oferty. Ponadto opracowuje warstwę merytoryczną, nadzoruje proces wdrażania oraz ewaluuje warsztaty edukacyjne. Czuwa na każdym etapie ich realizacji. Prowadzi autorskie warsztaty “Inspirujący świat pszczół” z zakresu umiejętności psychospołecznych i pracy w grupie.

Góry skradły jej serce od kołyski. Pierwsze kroki stawiała w otoczeniu malowniczych Gór Sowich. Nie pamięta, czy najpierw nauczyła się chodzić, czy jeździć na nartach. Powtarza, że prawdziwą wolność odnajduje tylko wśród górskich szczytów. Określa siebie psychologiem z pasją, społecznikiem z powołania.

Od wielu lat jest związana z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób marginalizowanych.

Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych

W stowarzyszeniu pracuje przy projektach skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Prowadzi reintegrację społeczno-zawodową, tworzy indywidualne ścieżki wsparcia oraz pomaga zakładać organizację pozarządowe.

Zupa na Wolności / Fundacja Szerszy Krąg

Wspiera osoby w kryzysie bezdomności. Koordynowała pracę zespołu podczas tworzenia Przewodnika po Wrocławiu „Gdzie zjem, ubiorę się i uzyskam pomoc” zawierającego opis kompleksowego wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności.

Dolnośląskie Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji

W ramach działań na rzecz osób z doświadczeniem choroby psychicznej pełniła rolę opiekunki grupy i kotrenerki. Brała udział w przeglądach teatralnych w Polsce i zagranicą. Zainspirowana psychologiczną metodą “leczenia światem” wdraża własne pomysły przy jej użyciu.

 

Patryk Szczepański – Kierownik pracowni stolarskiej

Absolwent technikum pszczelarskiego. Członek Terenowego Koła Pszczelarzy w Kłodzku. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu pasieki oraz pozyskiwaniu miodu.

W Fundacji jest odpowiedzialny za prowadzenie pracowni i wykonywanie prac stolarskich. Realizuje autorskie projekty, takie jak prasa do owoców, drewniane ule, czy budki dla ptaków i hostele dla pszczół murarek. 

W Górach spędził swoje dzieciństwo. Każdy weekend spędzał na górskich wędrówkach, a zimą na pobliskich stokach. Nigdy nie potrafił na dłużej opuścić tych terenów. z zamiłowaniem i poświęceniem trenuje sztuki walki. Na śniadanie gryzie drewno. Na co dzień ukrywa się za prawdziwą brodą drwala. 

 

Bogusława Deoniziak – Specjalistka ds. administracyjno-biurowych

Posiada wieloletnie doświadczenie w koordynowaniu biura handlowego. W 2019 roku zrealizowała 3-miesięczny staż, a następnie odbyła roczny wolontariat w noworudzkiej Fundacji Pro Publico Bono na stanowisku asystentki. Ukończyła kurs kadrowo-księgowy oraz posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego i kierownika wypoczynku.

W Fundacji odpowiedzialna za sprawy finansowo-kadrowe, administrację, archiwizację dokumentacji oraz prowadzenie warsztatów jako kotrener.

Optymistka, która zaraża ludzi w około pozytywnym podejściem do życia. Zawsze uśmiechnięta, zmotywowana i chętna do działania. Doskonale spełnia się w pracy z ludźmi. Wrażliwa na drugiego człowieka, pełna empatii, z ochotą pomaga innym. W życiu prywatnym bardzo ceni chwilę spędzane na łonie natury. Przyroda pozwala jej zachować równowagę i balans w życiu. Miłośniczka zwierząt, towarzyszka 14-letniej suczki Luny.